เนื่องจากสินค้ามีการปรับราคาอยู่ตลอด กรุณาติดต่อ Tel. 02-550-7072 เพื่อขอราคา
Mobile Workstation Lenovo ThinkPad P14s Gen 6 Ultra 7 255H (21QT004DTH)
| Brand | Lenovo |
| Model | ThinkPad P14s Gen 6 (Intel) |
| Display | 14.5″ WUXGA (1920×1200) IPS 400nits Anti-glare; 45% NTSC; 60Hz; Eyesafe; TÜV Low Blue Light |
| Processor | Intel Core Ultra 7 255H (24 MB Cache/ 16-Cores(6P + 8E/ 2LPE)/16-Threads/ 2.0 GHz up to 5.1 GHz/ with NPU 13 TOPS) |
| RAM | 32GB (1x 32GB) SODIMM DDR5-5600 Non-ECC / Up to 96GB (2x 48GB DDR5 CSODIMM) |
| Storage | 1TB SSD M.2 2280 PCIe 4.0×4 NVMe Opal 2.0 |
| Graphics | NVIDIA RTX PRO 500 Blackwell Generation 6GB GDDR7 Laptop GPU |
| Touch Screen | None |
| Port | 1x USB-A 5Gbps 3.2 Gen 1; 1x USB-A 5Gbps 3.2 Gen 1 (Always On); 2x Thunderbolt 4 (PD 3.0); 1x HDMI 2.1; 1x Combo audio jack; 1x RJ-45; 1x Security keyhole |
| Camera | 5.0MP with Privacy Shutter |
| Battery | 57Wh; 100W USB-C Slim (3-pin) |
| Keyboard | Backlit; Thai |
| Numpad | None |
| Wireless | Intel Wi-Fi 7 BE201 802.11be 2×2 + BT5.4 |
| OS | Windows 11 Pro |
| Dimension | 325.5 x 227.6 x 11.2 / 15.1 mm (front / rear) |
| Weight | Starting at 1.60 kg |
| Warranty | 3Y Premier Support Plus upgrade from 1Y Courier/Carry-in |

Dell PowerEdge R450 Xeon 4314/16-cores/16GB/480GB SSD(x2) ( SNSR45017 )
Cisco Meraki MS210-24P 1G L2 Cld-Mngd 24x GigE 370W PoE Switch ( MS210-24P-HW )
Mini PC Asus BNUC11ATKC20RA1 (90AB1ATK-MB2310)
Dell OptiPlex Micro 7020 (SNS7020MC054)
Dell PowerEdge T150 Xeon E-2324G/4-cores/8GB/2TB ( SNST15017 )
Dell PowerEdge R450 Xeon 4314(x2)/32-cores/64GB/480GB SSD(x4) ( SNSR45014 )

รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์