Dell PowerEdge T160 Xeon E-2434/4-Cores/16GB/2TB HDD(x2)
(SNST1605)
| Model | (SNST1605) Server “Dell” PowerEdge T160 Xeon E-2434/4-Cores/16GB/2TB HDD(x2) |
| Processor | Intel Xeon E-2434 (12 MB Cache, 4-Cores/8-Threads, 3.40 GHz up to 5.00 GHz Turbo, TDP 55 W) |
| Memory | 16GB (1x 16GB) UDIMM, 5600MT/s ECC |
| Network | 2x 1 GbE LOM |
| Storage Ctlr | PERC S160 Software RAID (Support RAID : 0, 1, 5 , 10) |
| Storage Drive | 2x 2TB Hard Drive SATA 6Gbps 7.2K RPM 512n 3.5in |
| Optical Drive | None |
| Power Supply | 300 W Bronze 100—240 VAC, cabled |
| Management | iDRAC9, Basic 16G |
| Form Factor | Tower & 3.5″ Chassis with up to 3 Cabled Hard Drives (SATA),Trusted Platform Module 2.0 V3 |
| Warranty | 3Yr ProSupport & Mission Critical: (7×24) 4-hour Onsite Service + 3Yr Keep Your Hard Drive |

MINI PC ASUS INTEL NUC 11ATKC4 (90AB1ATK-MB3110)
Acer TravelMate P2 TMP214-41-G2-R8VH ( NXVS7ST003 )
Syndome ECO II 800 ( 800VA/360Watt ) ( ECO II-800 )
Dell PowerEdge R450 Xeon 4310/12-cores/32GB/480GB SSD(x3) ( SNSR45011 )
Dell PowerEdge R450 Xeon 4314/16-cores/16GB/480GB SSD(x2) ( SNSR45017 )
Dell PowerEdge T150 Xeon E-2324G/4-cores/8GB/2TB ( SNST15017 )
Mini PC Asus RNUC13ANHI30000 (90AB3ANH-MR4100)
Cisco Catalyst 1300 Series 48G PoE/4SFP ( C1300-48P-4G )
UPS CYBER POWER BU600E 600VA/360WATT (BLACK)
Syndome UPS STAR-1000VA/600W ( STAR-1000 )
Workstation Dell Precision 5860 Tower / Win11Pro ( SNST586002 )
Dell PowerEdge R450 Xeon 4310/12-cores/32GB/960GB SSD(x3) ( SNSR45012 )

รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์