เนื่องจากสินค้ามีการปรับราคาอยู่ตลอด กรุณาติดต่อ Tel. 02-550-7072 เพื่อขอราคา
Mobile Workstation Lenovo ThinkPad P16s G4 Ultra 7 255H (21QV0047TH)
| Brand | Lenovo |
| Model | ThinkPad P16s G4 |
| Display | 16.0″ WUXGA (1920×1200) IPS 400nits Anti-glare; 45% NTSC; 60Hz; TÜV Low Blue Light |
| Processor | Intel Core Ultra 7 255H (24 MB Cache/ 16-Cores(6P + 8E/ 2LPE)/16-Threads/ 2.0 GHz up to 5.1 GHz/ with NPU 13 TOPS) |
| RAM | 32GB (1x 32GB) SODIMM DDR5-5600 Non-ECC / Up to 96GB (2x 48GB DDR5 CSODIMM) |
| Storage | 1TB SSD M.2 2280 PCIe 4.0×4 NVMe Opal 2.0 |
| Graphics | NVIDIA RTX PRO 500 Blackwell Generation 6GB GDDR7 Laptop GPU |
| Touch Screen | None |
| Port | 1x USB-A 3.2 Gen 1 5Gbps; 1x USB-A 3.2 Gen 1 5Gbps; 2x USB-C (Thunderbolt 4) (PD/DP); 1x HDMI 2.1; 1x Combo jack; 1x Security keyhole; 1x RJ-45 |
| Camera | 5.0MP with Privacy Shutter |
| Battery | 57Wh; 100W USB-C Slim (3-pin) |
| Keyboard | Backlit; Thai |
| Numpad | Yes |
| Wireless | Intel Wi-Fi 7 BE201, 802.11be 2×2 + BT5.4 |
| OS | Windows 11 Pro |
| Dimension | 361.5 x 248.6 x 12.6 / 18.17 (front / rear) |
| Weight | Starting at 1.82 kg |
| Warranty | 3Y Premier Support Plus upgrade from 1Y Courier/Carry-in |

Mini PC Asus RNUC13ANHI30000 (90AB3ANH-MR4100)
Dell PowerEdge R450 Xeon 4310/12-cores/32GB/960GB SSD(x3) ( SNSR45012 )
Synology SA6400
UPS CYBER POWER BU600E 600VA/360WATT (BLACK)
Dell Pro Slim Plus QBS1250 SFF Ultra 7 265 (SNSQBS125003)
Dell PowerEdge T150 Xeon E-2324G/4-cores/8GB/2TB ( SNST15017 )
Dell PowerEdge T150 Xeon E-2324G/4-cores/16GB/4TB(x2) ( SNST15014 )
NAS QNAP TS-AI642-8G
Workstation Dell Precision 5860 Tower / Win11Pro ( SNST586002 )

รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์