เนื่องจากสินค้ามีการปรับราคาอยู่ตลอด กรุณาติดต่อ Tel. 02-550-7072 เพื่อขอราคา
Lenovo Yoga 7 2-in-1 14IPH11 Ultra 5 325 (83TC0020TA)
| Brand | Lenovo |
| Model | Yoga 7 2-in-1 14IPH11 |
| Processor | Intel Core Ultra 5 325 (12 MB Smart Cache; 8-Cores (4P+4LPE); 8-Threads; 2.1 GHz Up to 4.5 GHz Turbo with NPU 47 TOPS) |
| RAM | 24GB Soldered LPDDR5X-7467; not upgradable |
| Storage | 1TB SSD M.2 2242 PCIe 4.0×4 NVMe |
| Graphics | Integralted Graphics: Intel Graphics (4-Xe Cores; Ul to 2.45 GHz; 40 TOPS) |
| Touch Screen | Yes |
| Display | 14.0″ WQXGA+ (2880×1800); OLED; 500nits (typical); Glossy; Anti-fingerprint; 100% DCI-P3; 120Hz; Glass; Touch |
| Port | 1x USB-A 5Gbps Always On; 2x USB-C Thunderbolt 4 (PD 45-65W / DP 2.1); 1x HDMI 2.1; 1x Combo jack (3.5mm); 1x microSD card reader |
| Camera | 5.0MP + IR with Privacy Shutter |
| Battery | 70Wh; 65W USB-C Slim (2-pin; Wall-mount) |
| Keyboard | Backlit; Thai |
| Numpad | None |
| Wireless | Wi-Fi 7 802.11be 2×2 + BT5.4 |
| OS | Windows 11 Home |
| Dimension | 317 x 228 x 15.45 mm |
| Weight | Starting at 1.38 kg |
| Warranty | 3Y Premium Care -IPENTRY (ESS) |


รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์