เนื่องจากสินค้ามีการปรับราคาอยู่ตลอด กรุณาติดต่อ Tel. 02-550-7072 เพื่อขอราคา
Lenovo ThinkPad X1 Carbon G13 Ultra 7 258V (21NS00P7TH)
| Brand | Lenovo |
| Model | ThinkPad X1 Carbon G13 |
| Display | 14.0″ 2.8K (2880×1800) OLED 500nits Anti-glare; Anti-reflection; Anti-smudge; 100% DCI-P3; 120Hz VRR; DisplayHDR True Black 500; Dolby Vision |
| Processor | Intel Core Ultra 7 258V (12 MB Cache/ 8-Cores(4P + 4E)/8-Threads/ 2.2 GHz up to 4.8 GHz/ with NPU 47 TOPS) |
| RAM | 32GB Soldered LPDDR5x-8533; MoP Memory |
| Storage | 1TB SSD M.2 2280 PCIe 5.0×4 Performance NVMe Opal 2.0 |
| Graphics | Intergated Graphics: Intel Arc Graphics 140V (8-Xe Cores; up to 1.95 GHz; 64 TOPS) |
| Port | 2x USB-A USB 3.2 Gen 1 (USB 5Gbps); 2x USB-C (Thunderbolt 4) 40Gbps (PD 3.0 / DP2.1); 1x HDMI 2.1 up to 4K/60Hz; 1x Combo jack (3.5mm) |
| Camera | FHD 1080p + IR Discrete with Privacy Shutter |
| Battery | 57Wh; 65W USB-C Nano GaN (2-pin; Wall-mount) |
| Keyboard | Backlit; Thai |
| Wireless | Intel Wi-Fi 7 BE201 802.11be 2×2 + BT5.4 |
| OS | Windows 11 Pro |
| Dimension | 312.80 x 214.75 x 14.77 mm |
| Weight | Starting at 1.06 kg |
| Warranty | 3 Years Premier Support Plus upgrade from 1 Year Courier/Carry-in |

Dell PowerEdge R450 Xeon 4314(x2)/32-cores/64GB/960GB SSD(x3) (SNSR45016)
Dell Latitude 5455 X Plus X1P-42-100 (SNS5455001)
Dell PowerEdge T360 Xeon E-2436/6-Cores/16GB/2TB(x2) (SNST3604)
Cisco Meraki MS210-24P 1G L2 Cld-Mngd 24x GigE 370W PoE Switch ( MS210-24P-HW )
Dell PowerEdge T150 Xeon E-2324G/4-cores/8GB/2TB ( SNST15017 )
Dell EMC PowerEdge R360 Xeon E-2436 16GB 2x480SSD+2x4TB (SNSR3601)
Dell PowerEdge R760 Xeon 4514Y(x2)/16-Cores/64GB/960GB SSD(x4) (SNSR7601)

รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์