เนื่องจากสินค้ามีการปรับราคาอยู่ตลอด กรุณาติดต่อ Tel. 02-550-7072 เพื่อขอราคา
Lenovo ThinkPad X1 Carbon G13 Ultra 7 255U (21NX009MTH)
| Brand | Lenovo |
| Model | ThinkPad X1 Carbon G13 |
| Display | 14.0″ WUXGA (1920×1200) IPS 500nits Anti-glare 100% sRGB 60Hz Low Power |
| Processor | Intel Core Ultra 7 255U (12 MB Cache/ 12-Cores(2P + 8E/ 2LPE)/14-Threads/ 2.0 GHz up to 5.2 GHz/ with NPU 12 TOPS) |
| RAM | 16GB Soldered LPDDR5x-8400; not upgrade |
| Storage | 512GB SSD M.2 2280 PCIe 5.0×4 Performance NVMe Opal 2.0 |
| Graphics | Integrated Graphics: Intel Graphics (4-Xe Cores; up to 2.00 GHz) |
| Touch Screen | None |
| Port | 2x USB-A USB 3.2 Gen 1 (USB 5Gbps); 2x USB-C (Thunderbolt 4) 40Gbps (PD 3.0 / DP2.1); 1x HDMI 2.1 up to 4K/60Hz; 1x Combo jack (3.5mm) |
| Ethernet Port | None |
| Camera | FHD 1080p + IR Discrete with Privacy Shutter |
| Battery | 57Wh; 65W USB-C (3-pin) |
| Keyboard | Backlit; Thai |
| Numpad | None |
| Wireless | Intel Wi-Fi 6E AX211 802.11ax 2×2 + BT5.3 |
| OS | Windows 11 Pro |
| Dimension | 312.80 x 214.75 x 14.77 mm |
| Weight | Starting at 1.06 kg |
| Warranty | 3 Years Premier Support Plus |

Dell PowerEdge R450 Xeon 4314(x2)/32-cores/64GB/960GB SSD(x3) (SNSR45016)
Dell Latitude 5455 X Plus X1P-42-100 (SNS5455001)
Dell PowerEdge T360 Xeon E-2436/6-Cores/16GB/2TB(x2) (SNST3604)
Cisco Meraki MS210-24P 1G L2 Cld-Mngd 24x GigE 370W PoE Switch ( MS210-24P-HW )
Dell PowerEdge T150 Xeon E-2324G/4-cores/8GB/2TB ( SNST15017 )
Dell EMC PowerEdge R360 Xeon E-2436 16GB 2x480SSD+2x4TB (SNSR3601)

รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์