เนื่องจากสินค้ามีการปรับราคาอยู่ตลอด กรุณาติดต่อ Tel. 02-550-7072 เพื่อขอราคา
Lenovo ThinkBook 14 G8 Ultra 5 135H (21SJ00FCTH)
| Brand | Lenovo |
| Model | ThinkBook 14 G8 IAL |
| Display | 14.0″ WUXGA (1920×1200) IPS 300nits Anti-glare 45% NTSC 60Hz |
| Processor | Intel Core Ultra 5 135H (18 MB Cache/ 14-Cores(4P-8E-2LPE)/18-Threads/ 1.7 GHz up to 4.6 GHz Turbo) |
| RAM | 16GB (1x 16GB) SODIMM DDR5-5600 / Up to 64GB DDR5-5600 (2x 32GB) |
| Storage | 512GB SSD M.2 2242 PCIe 4.0×4 NVMe |
| Graphics | Integrated Graphics: Intel Graphics (*need 16GB minimum of dual-channel Memory will function as Intel Arc Graphics) |
| Touch Screen | None |
| Port | 2x USB-A 3.2 Gen 1 5Gbps; 1x USB-C 3.2 Gen 2 10Gbps (PD / DP12.4); 1x USB-C (Thunderbolt 4) 40Gbps (PD / DP 2.1); 1x HDMI 2.1; 1x Combo jack (3.5mm); 1x RJ-45; 1x SD card reader |
| Camera | FHD 1080p with Privacy Shutter |
| Battery | 60Wh; 65W USB-C (3-pin) |
| Keyboard | Non-backlit; Thai |
| Numpad | None |
| Wireless | Intel Wi-Fi 6E AX211 802.11ax 2×2 + BT5.3 |
| OS | Windows 11 Home |
| Dimension | 313.5 x 224 x 17.5 mm |
| Weight | Starting at 1.36 kg |
| Warranty | 1 Year Onsite |

Dell PowerEdge R450 Xeon 4314(x2)/32-cores/64GB/960GB SSD(x3) (SNSR45016)
Dell Latitude 5455 X Plus X1P-42-100 (SNS5455001)
Dell PowerEdge T360 Xeon E-2436/6-Cores/16GB/2TB(x2) (SNST3604)
Cisco Meraki MS210-24P 1G L2 Cld-Mngd 24x GigE 370W PoE Switch ( MS210-24P-HW )
Dell PowerEdge T150 Xeon E-2324G/4-cores/8GB/2TB ( SNST15017 )
Dell EMC PowerEdge R360 Xeon E-2436 16GB 2x480SSD+2x4TB (SNSR3601)
Dell PowerEdge R760 Xeon 4514Y(x2)/16-Cores/64GB/960GB SSD(x4) (SNSR7601)
Dell PowerEdge T160 Xeon E-2414/4-Cores/16GB/2TB HDD (SNST1601)

รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์