เนื่องจากสินค้ามีการปรับราคาอยู่ตลอด กรุณาติดต่อ Tel. 02-550-7072 เพื่อขอราคา
Lenovo IdeaPad Slim 5 16IMH10 Ultra 9 185H (83V70012TA)
| Brand | Lenovo |
| Model | IdeaPad Slim 5 16IMH10 |
| Processor | Intel Core Ultra 9 185H (24 MB Cache/ 16-Cores(6P-8E-2LPE)/22-Threads/ 2.3 GHz up to 5.1 GHz Turbo) |
| RAM | 16GB (2x 8GB) SODIMM DDR5-5600 |
| Storage | 512GB SSD M.2 2242 PCIe 4.0×4 NVMe |
| Graphics | Integrated Graphics: Intel Graphics (*need 16GB minimum of dual-channel Memory will function as Intel Arc Graphics) |
| Touch Screen | None |
| Display | 16.0″ WUXGA (1920×1200) IPS 300nits Anti-glare 45% NTSC 60Hz |
| Port | 2x USB-C 10Gbps (PD 65-100W / DP 1.4); 1x USB-A 5Gbps (Always On); 2x USB-A 5Gbps; 1x HDMI 2.1; 1x Combo jack (3.5mm); 1x microSD card reader |
| Camera | FHD 1080p + IR with Privacy Shutter; ToF Sensor |
| Battery | 60Wh; 65W USB-C (3-pin) |
| Keyboard | Backlit; Thai |
| Numpad | Yes |
| Wireless | Wi-Fi 7 802.11be 2×2 + BT5.4 |
| OS | Windows 11 Home |
| Dimension | 356.5 x 250.6 x 16.9 mm |
| Weight | Around 1.85 kg |
| Warranty | 2Y Premium Care -IPMAIN (ESS) |

NAS QNAP TS-264-8G
Mini PC Asus RNUC13ANHI30000 (90AB3ANH-MR4100)
Monitor Lenovo ThinkVision M15 FHD 15.6 ( 62CAUAR1WW )

รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์