เนื่องจากสินค้ามีการปรับราคาอยู่ตลอด กรุณาติดต่อ Tel. 02-550-7072 เพื่อขอราคา
Lenovo IdeaPad Slim 5 16AKP10 Ryzen AI 5 330 (83HY008UTA)
| Brand | Lenovo |
| Model | IdeaPad Slim 5 16AKP10 |
| Processor | AMD Ryzen AI 5 330 (12 MB Cache/ 4-Cores/12-Threads/ 2GHz Up to 4.5 GHz Turbo with NPU 50 TOPS) |
| RAM | 16GB (2x 8GB) SODIMM DDR5-5600 |
| Storage | 1TB SSD M.2 2242 PCIe 4.0×4 NVMe |
| Graphics | Integrated Graphics: AMD Radeon 820M (2-Cores; 2880 MHz) |
| Touch Screen | None |
| Display | 16.0″ WUXGA (1920×1200); IPS; 300nits; Anti-glare; 45% NTSC; 60Hz |
| Port | 2x USB-A 3.2 Gen 1 5Gbps; 2x USB-C 3.2 Gen 2 10Gbps (PD 3.0 / DP 1.4); 1x HDMI 2.1; 1x Combo audio jack; 1x microSD card reader |
| Camera | FHD 1080p + IR with Privacy Shutter, ToF Sensor |
| Battery | 60Wh; 65W USB-C Slim (Wall-mount) |
| Keyboard | Backlit; Thai |
| Numpad | Yes |
| Wireless | Wi-Fi 7 802.11be 2×2 + BT5.4 |
| OS | Windows 11 Home |
| Dimension | 356.5 x 250.6 x 16.9 mm |
| Weight | Around 1.69 kg |
| Warranty | 2Y Premium Care -IPENTRY (ESS) + 2Y ADP |

Dell PowerEdge R650xs Xeon 4310T/10-cores/16GB/1.2TB(x2) ( SNSR65015 )
Dell PowerEdge T150 Xeon E-2324G/4-cores/16GB/4TB(x2) ( SNST15014 )
Dell PowerEdge T150 Xeon E-2324G/4-cores/16GB/2TB(x2) ( SNST15016 )
MINI PC ASUS INTEL NUC BNUC11ATKC20001( 90AB1ATK-MB1110 )
Cisco Meraki MS210 24 Ports Standard SET ( MS210-24-HW )
Cisco Catalyst 1300 Series 48G PoE/4SFP ( C1300-48P-4G )

รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์