เนื่องจากสินค้ามีการปรับราคาอยู่ตลอด กรุณาติดต่อ Tel. 02-550-7072 เพื่อขอราคา
Dell Pro 14 Plus PB14255 Ryzen AI 7 PRO 350 (SNSPB1425510)
| Brand | Dell |
| Model | Pro 14 Plus PB14255 |
| Display | 14.0″ WUXGA (1920 x 1200); 60Hz; IPS; 300 nit; 100% sRGB; ComfortView Plus; Pen Support; 5MP; Touch |
| Processor | AMD Ryzen AI 7 PRO 350 (16MB Cache/ 8-Cores/16-Threads/ 2 GHz up to 5 GHz Turbo/ with NPU 50 TOPS) |
| RAM | 32GB LPDDR5 7500 MT/s; dual-channel (onboard) |
| Storage | 512GB SSD |
| Graphics | Integrated Graphics: AMD Radeon 860M (8-Cores; 3000 MHz) |
| Touch Screen | Yes |
| Port | 2x USB-C 4.0 (PD / DP); 2x USB-A 3.2 Gen 1; 1x HDMI 2.1; 1x Audio jack; 1x Wedge-shaped lock |
| Ethernet Port | None |
| Camera | 5MP Camera |
| Battery | 55Wh 3-Cell; 65W USB-C AC Adapter |
| Keyboard | Thai backlit Copilot key keyboard |
| Numpad | None |
| Wireless | Wi-Fi 7 MT7925 2×2 802.11be + Bluetooth 5.4 |
| OS | Windows 11 Pro |
| Dimension | 313 x 224 x 19.5 mm |
| Weight | Starting 1.40 kg |
| Warranty | 3 Years Pro Support + 3 Years battery service support |

Dell PowerEdge R450 Xeon 4314/16-cores/16GB/480GB SSD(x2) ( SNSR45017 )
Cisco Meraki MS210-24P 1G L2 Cld-Mngd 24x GigE 370W PoE Switch ( MS210-24P-HW )
Mini PC Asus BNUC11ATKC20RA1 (90AB1ATK-MB2310)
Dell OptiPlex Micro 7020 (SNS7020MC054)
Dell PowerEdge T150 Xeon E-2324G/4-cores/8GB/2TB ( SNST15017 )
Dell PowerEdge R450 Xeon 4314(x2)/32-cores/64GB/480GB SSD(x4) ( SNSR45014 )

รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์