เนื่องจากสินค้ามีการปรับราคาอยู่ตลอด กรุณาติดต่อ Tel. 02-550-7072 เพื่อขอราคา
Dell Pro 14 Essential PV14255 Ryzen 7 250 (SNSPV1425509)
| Brand | Dell |
| Model | Pro 14 Essential PV14255 |
| Processor | AMD Ryzen 7 250 (16MB Cache/ 8-Cores/16-Threads/ 3.3 GHz up to 5.1 GHz Turbo/ with NPU 16 TOPS) |
| RAM | 16GB (1x 16GB) DDR5 5600MT/s |
| Storage | 512GB M.2 PCIe NVMe SSD |
| Graphics | Integrated Graphics: AMD Radeon 780M (12-Cores; 2700 MHz) |
| Display | 14.0″ WUXGA (1920×1200); 300nits; WVA; IPS Display; Anti-Glare; Non-Touch |
| Port | 1x HDMI 1.4; 1x USB-C 3.2 Gen 2 (DP / PD); 2x USB-A 3.2 Gen 1 (5 Gbps); 1x Global headset jack |
| Camera | 720p HD camera |
| Battery | 54WHr (Integrated) 4-Cell; 65 Watt AC Adapter |
| Keyboard | Carbon Black Thai Backlit Copilot Key Keyboard |
| Numpad | None |
| Wireless | Realtek Wi-Fi 6 RTL8852BE 2×2 802.11ax MU-MIMO + Bluetooth wireless card |
| OS | Windows 11 Pro |
| Dimension | 314 x 226.15 x 18.31 ~19.90 mm |
| Weight | Starting 1.54 kg |
| Warranty | 3 Years Pro Support + 3 Years battery service support |


รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์