เนื่องจากสินค้ามีการปรับราคาอยู่ตลอด กรุณาติดต่อ Tel. 02-550-7072 เพื่อขอราคา
Dell Pro 14 Essential PV14250 Core 3 100U (SNSPV1425014)
| Brand | Dell |
| Model | Pro 14 Essential PV14250 |
| Display | 14.0″ WUXGA (1920×1200); IPS; WVA; 300 nits; Anti-Glare; Non-Touch |
| Processor | Intel Core 3 100U (10 MB Cache/ 6-Cores(2P-4E)/8-Threads/ 1.2 GHz up to 4.7 GHz Turbo) |
| RAM | 8GB (1x 8GB) DDR5 5200MT/s |
| Storage | 512GB M.2 PCIe NVMe SSD |
| Graphics | Integrated Graphics: Intel Graphics |
| Port | 2x USB-A 3.2 Gen 1 (5 Gbps); 1x USB-C 3.2 Gen 2 (10 Gbps) (PD / DP); 1x Combo Audio jack; 1x HDMI 1.4 |
| Camera | 720p HD camera |
| Battery | 41WHr (Integrated) 3-Cell; 65 Watt AC Adapter |
| Keyboard | Carbon Black Thai Backlit Copilot Key Keyboard |
| Wireless | Realtek Wi-Fi 6 RTL8852BE 2×2 802.11ax MU-MIMO + Bluetooth wireless card |
| OS | Win11Pro |
| Dimension | 314 x 226.15 x 18.31 ~19.90 mm |
| Weight | Starting 1.54 kg |
| Warranty | 3 Years Pro Support + 3 Years battery service support |


รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์