เนื่องจากสินค้ามีการปรับราคาอยู่ตลอด กรุณาติดต่อ Tel. 02-550-7072 เพื่อขอราคา
Lenovo IdeaPad Slim 3 15AMN8 Ryzen 3 7320U (82XQ00C1TA)
| Brand | Lenovo |
| Model | IdeaPad Slim 3 15AMN8 |
| Display | 15.6″ FHD (1920×1080) IPS 300nits Anti-glare |
| Processor | AMD Ryzen™ 3 7320U(4MB cache, 4 cores/8 threads, Up to 4.1GHz) |
| RAM | 8GB Soldered LPDDR5-5500 (2x 4GB) on board |
| Storage | 512GB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe®, Max 512GB SSD |
| Graphics | Integrated AMD Radeon™ 610M Graphics |
| Port | 2x USB 3.2 Gen 1 1x USB-C® 3.2 Gen 1 (support data transfer, Power Delivery and DisplayPort™ 1.2) 1x HDMI® 1.4 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm) 1x Card reader 1x Power connector SD Card Reader |
| Camera & Audio | Camera: HD 720p with Privacy Shutter Audio: Stereo speakers, 1.5W x2 Dolby® Audio™ Microphone 2x array |
| Keyboard / Touchpad | Non-backlit, Thai / Buttonless Mylar® surface multi-touch touchpad, supports Precision TouchPad (PTP) |
| Wireless | Wi-Fi® 6, 11ax 2×2 + Bluetooth 5.2 |
| Battery | Integrated 47Wh, 65W Round Tip (3-pin) |
| Color | Arctic Grey |
| Dimension (WxDxH) | 359.3 x 235 x 17.9 mm (14.15 x 9.25 x 0.70 inches) |
| Weight | Starting at 1.62 kg (3.57 lbs) |
| Security | Firmware TPM 2.0 Enabled Camera privacy shutter |
| OS | Windows® 11 Home + Office trial |
| Warranty | 2Y Premium Care -IPENTRY (ESS) |


รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์