เนื่องจากสินค้ามีการปรับราคาอยู่ตลอด กรุณาติดต่อ Tel. 02-550-7072 เพื่อขอราคา
Dell Pro 15 Essential PV15250 i7-1355U (SNSPV1525007)
| Brand | Dell |
| Model | Pro 15 Essential PV15250 |
| Processor | Intel Core i7-1355U (12 MB Cache/ 10-Cores(2P-8E)/12-Threads/ up to 5 GHz Turbo) |
| RAM | 16GB (1x 16GB) DDR5 4400 MT/s |
| Storage | 1TB M.2 PCIe NVMe SSD |
| Graphics | Integrated Graphics: Intel UHD Graphics (*dual-channel Memory will function as Intel Iris Graphics) |
| Display | 15.6″ FHD (1920 x 1080); 120Hz; 250 nits; WVA; Anti- Glare; LED Backlit; Narrow Border Display |
| Port | 1x USB-A 3.2 Gen 1 5Gbps; 1x USB-C 3.2 Gen 1 5Gbps; 1x USB-A 2.0; 1x Universal Audio jack; 1x HDMI 1.4; 1x Power jack; SD card reader |
| Camera | 720p HD RGB camera |
| Battery | 54WHr (Integrated) 4-Cell; 65W AC rugged adapter 4.5mm barrel E4 |
| Keyboard | Thai Non-Backlit Keyboard with Numeric Keypad |
| Numpad | Yes |
| Wireless | Realtek Wi-Fi 6 RTL8852BE 2×2 802.11ax MU-MIMO + Bluetooth wireless card |
| OS | Windows 11 Pro |
| Dimension | 358.50 x 235.56 x 16.96 ~18.99 mm |
| Weight | Maximum 1.90 kg |
| Warranty | 3 Years Pro Support + 3 Years battery service support |


รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์