เนื่องจากสินค้ามีการปรับราคาอยู่ตลอด กรุณาติดต่อ Tel. 02-550-7072 เพื่อขอราคา
Dell Pro 16 PC16255 Ryzen 5 PRO 220 (SNSPC1625502)
| Brand | Dell |
| Model | Pro 16 PC16255 |
| Processor | AMD Ryzen 5 PRO 220 (22MB Cache/ 6-Cores/12-Threads/ 3.2 GHz up to 4.9 GHz Turbo) |
| RAM | 16GB (1x 16GB) DDR5 5600MT/s |
| Storage | 512GB SSD |
| Graphics | Integrated Graphics: AMD Radeon 740M (4-Cores; 2800 MHz) |
| Touch Screen | None |
| Display | 16.0″ WUXGA (1920×1200); 60Hz; IPS; Anti-Glare; 300 nit; 45% NTSC; Non-Touch |
| Port | 1x Audio Jack; 1x HDMI 2.1; 2x USB-A 3.2 Gen 1; 2x USB-C (Thunderbolt 4.0) (PD / DP); 1x RJ-45; Wedge-shaped lock slot |
| Camera | 1080p FHD Camera |
| Battery | 3-cell; 55 Wh; ExpressCharge Capable; Long Life Cycle |
| Keyboard | Thai backlit Copilot key keyboard with numeric keypad |
| Numpad | Yes |
| Wireless | MediaTek Wi-Fi 6E MT7922; 2×2; 802.11ax; MU-MIMO; Bluetooth wireless card |
| OS | Windows 11 Pro |
| Dimension | 358 x 251.82 x 20.85 mm |
| Weight | Starting 1.91 kg |
| Warranty | 3Yr Pro Support + 3yr battery service support |
| Color | Magnetite color |


รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์