เนื่องจากสินค้ามีการปรับราคาอยู่ตลอด กรุณาติดต่อ Tel. 02-550-7072 เพื่อขอราคา
Lenovo LOQ 15ARP10E Ryzen 5 7535HS (83S0001ETA)
| Brand | Lenovo |
| Model | LOQ 15ARP10E |
| Processor | AMD Ryzen 5 7535HS (16MB Cache/6-Cores/12-Threads/ 3.3 GHz Up to 4.55 GHz Turbo) |
| RAM | 16GB (1x 16GB) SODIMM DDR5-4800 |
| Storage | 512GB SSD M.2 2242 PCIe 4.0×4 NVMe |
| Graphics | NVIDIA GeForce RTX 3050 6GB GDDR6; Boost Clock 990MHz; TGP 65W |
| Touch Screen | None |
| Display | 15.6″ FHD (1920×1080) IPS 300nits Anti-glare; 100% Srgb; 144Hz; FreeSync |
| Port | 2x USB-A 3.2 Gen 1 5Gbps; 1x USB-C 3.2 Gen 1 5Gbps (PD 3.0); 1x HDMI 2.1; 1x Combo audio jack; 1x RJ-45; 1x Card reader; 1x Slim tip Power connector |
| Camera | HD 720p with Privacy Shutter |
| Battery | 57.5Wh; 135W Slim Tip (3-pin) |
| Keyboard | White Backlit; Thai |
| Numpad | Yes |
| Wireless | Wi-Fi 6 802.11ax 2×2 + BT5.2 |
| OS | Windows 11 Home |
| Dimension | 359.2 x 236 x 19.9 ~ 22.95 mm |
| Weight | Starting at 1.8 kg |
| Warranty | 2Y Premium Care -IPENTRY (ESS) |


รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์