เนื่องจากสินค้ามีการปรับราคาอยู่ตลอด กรุณาติดต่อ Tel. 02-550-7072 เพื่อขอราคา
Lenovo Yoga 7 2-in-1 14AGP11 Ryzen AI 7 445 (83TD001HTA)
| Brand | Lenovo |
| Model | Yoga 7 2-in-1 14AGP11 |
| Processor | AMD Ryzen AI 7 445 (14MB Cache/ 6-Cores/ 12-Threads/ 2.0 GHz up to 4.6 GHz/ with NPU up to 50 TOPS) |
| RAM | 32GB Soldered LPDDR5X-8000; not upgradable |
| Storage | 1TB SSD M.2 2242 PCIe 4.0×4 NVMe |
| Graphics | Integrated Graphics: AMD Radeon 840M (4-Cores; 2900 MHz) |
| Touch Screen | Yes |
| Display | 14.0″ WQXGA+ (2880×1800); OLED; 500nits (typical); Glossy; Anti-fingerprint; 100% DCI-P3; 100% sRGB; Glass; Touch, |
| Port | 1x USB-A 5Gbps (Always On); 1x USB-C 10Gbps (PD 45-65W / DP 1.4a); 1x USB-C 10Gbps (PD 45-65W / DP 2.1 UHBR10); 1x HDMI 2.1; 1x Combo jack (3.5mm); 1x microSD card reader |
| Camera | 5.0MP + IR with Privacy Shutter |
| Battery | 70Wh; 65W USB-C Slim (2-pin Wall-mount) |
| Keyboard | Backlit; Thai |
| Numpad | None |
| Wireless | Wi-Fi 7 802.11be 2×2 + BT5.4 |
| OS | DOS |
| Dimension | 316 x 228 x 15.4 mm |
| Weight | Starting at 1.38 kg |
| Warranty | 3Y Premium Care -IPENTRY (ESS) |


รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์