เนื่องจากสินค้ามีการปรับราคาอยู่ตลอด กรุณาติดต่อ Tel. 02-550-7072 เพื่อขอราคา
Lenovo Yoga Slim 7 14AGP11 Ryzen AI 7 445 (83QS0011TA)
| Brand | Lenovo |
| Model | Yoga Slim 7 14AGP11 |
| Processor | AMD Ryzen AI 7 445 (14MB Cache/ 6-Cores/ 12-Threads/ 2.0 GHz up to 4.6 GHz/ with NPU up to 50 TOPS) |
| RAM | 16GB Soldered LPDDR5X-8000 |
| Storage | 1TB SSD M.2 2242 PCIe 4.0×4 NVMe |
| Graphics | Integrated Graphics: AMD Radeon 840M (4-Cores; 2900 MHz) |
| Touch Screen | None |
| Display | 14.0″ 2.8K WQXGA+ (2880×1800) OLED 1100nits (peak) / 500nits (typical) Glossy; 100% DCI-P3; 100% sRGB; 99% Adobe RGB; 120Hz; Eyesafe; Dolby Vision; Flicker Free; DisplayHDR True Black 1000; X-Rite; PureSight Pro |
| Port | 1x USB-C 10Gbps (PD 45-65W / DP 1.4); 2x USB-C 4 40Gbps (PD 45-65W / DP 2) |
| Camera | 5.0MP + IR with E-shutter |
| Battery | 70Wh; 65W USB-C Slim (2-pin; Wall-mount) |
| Keyboard | Backlit; Thai |
| Numpad | None |
| Wireless | Wi-Fi 7 802.11be 2×2 + BT5.4 |
| OS | Windows 11 Home |
| Dimension | 312 x 221 x 13.9 mm |
| Weight | Starting at 1.15 kg |
| Warranty | 3Y Premium Care -IPPREM (ESS) |


รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์