เนื่องจากสินค้ามีการปรับราคาอยู่ตลอด กรุณาติดต่อ Tel. 02-550-7072 เพื่อขอราคา
Lenovo Yoga 9 2-in-1 14IMH9 Ultra 7-155H (83AC000XTA)
| Brand | Lenovo |
| Model | Yoga 9 2-in-1 14IMH9 |
| Display | 14.0″ 4K (3840×2400) OLED 400nits Glossy, 100% DCI-P3, 60Hz, Eyesafe®, Dolby® Vision®, DisplayHDR™ 500, Touch |
| Processor | Intel® Core™ Ultra 7 155H(24MB cache, 16 cores(6P+8E+2LPE)/22 threads, Up to 4.8GHz) |
| RAM | 16GB Soldered LPDDR5x-7467 on board |
| Storage | 1TB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe®, Max 1 TB SSD |
| Graphics | Integrated Intel® Arc™ Graphics |
| Port | 1x USB-A (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), Always On 1x USB-C® (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), with USB PD 3.0 and DisplayPort™ 1.4 2x USB-C® (Thunderbolt™ 4 / USB4® 40Gbps), with USB PD 3.0 and DisplayPort™ 1.4 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm) |
| Camera & Audio | Camera: 5.0MP + IR with Privacy Shutter Audio: 4 stereo speakers, 2W x2 (woofers on the side), 2W x2 (front-facing tweeters on hinge bar) optimized with Dolby® Atmos® Smart Amplifier (AMP) audio by Bowers & Wilkins Microphone 2x Array |
| Keyboard / Touchpad | Backlit, Thai / Buttonless glass surface multi-touch touchpad, supports Precision TouchPad (PTP) |
| Wireless | Wi-Fi® 6E, 11ax 2×2 + Bluetooth 5.3 |
| Battery | Integrated 75Wh, 65W USB-C® (3-pin) |
| Color | Luna Grey |
| Dimension (WxDxH) | 316 x 220 x 15.9 mm (12.44 x 8.66 x 0.63 inches) |
| Weight | Starting at 1.32 kg (2.91 lbs) |
| Security | Firmware TPM 2.0 Fingerprint Reader IR camera for Windows® Hello (facial recognition) Camera privacy shutter |
| OS | Windows® 11 Home + Office Home & Student 2022 |
| Warranty | 3Y ADP – IPPREM (ESS), 3Y Premium Care -IPPREM (ESS) |


รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์