เนื่องจากสินค้ามีการปรับราคาอยู่ตลอด กรุณาติดต่อ Tel. 02-550-7072 เพื่อขอราคา
Lenovo ThinkPad T14 G6 Ultra 5 228V (21QG004QTH)
| Brand | Lenovo |
| Model | ThinkPad T14 G6 (Intel) |
| Display | 14″ WUXGA (1920×1200) IPS 400nits Anti-glare; 45% NTSC; 60Hz; DBEF5 |
| Processor | Intel Core Ultra 5 228V (8 MB Cache/ 8-Cores(4P + 4E)/8-Threads/ 2.1 GHz up to 4.5 GHz/ with NPU 40 TOPS) |
| RAM | 32GB Soldered LPDDR5x-8533; MoP Memory; not upgradable |
| Storage | 512GB SSD M.2 2280 PCIe 5.0×4 Performance NVMe Opal 2.0 |
| Graphics | Integrated Graphics: Intel Arc Graphics 130V (7-Xe Cores; up to 1.85 GHz; 53 TOPS) |
| Port | 1x USB-A 3.2 Gen 1 5Gbps; 1x USB-A 3.2 Gen 1 5Gbps (Always On); 2x USB-C (Thunderbolt 4) 40Gbps (PD / DP); 1x HDMI; 1x Combo jack (3.5mm); 1x RJ-45 |
| Camera | 5.0MP + IR Discrete with Privacy Shutter |
| Battery | 57Wh; 65W USB-C Nano GaN (2-pin, Wall-mount) |
| Keyboard | Backlit; Thai |
| Numpad | None |
| Wireless | Intel Wi-Fi 7 BE201 802.11be 2×2 + BT5.4 |
| OS | Windows 11 Pro |
| Dimension | 315.9 x 223.7 x 10.9 to ~ 21.8 mm |
| Weight | Starting at 1.46 kg |
| Warranty | 3Y Premier Support Plus upgrade from 1Y Courier/Carry-in |


รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์