เนื่องจากสินค้ามีการปรับราคาอยู่ตลอด กรุณาติดต่อ Tel. 02-550-7072 เพื่อขอราคา
Lenovo ThinkPad E14 G7 Ultra 7 256V (21U20096TH)
| Brand | Lenovo |
| Model | ThinkPad E14 G7 |
| Display | 14.0″ WUXGA (1920×1200) IPS 300nits Anti-glare; 45% NTSC; 60Hz |
| Processor | Intel Core Ultra 7 256V (12 MB Cache/ 8-Cores(4P + 4E)/8-Threads/ 2.2 GHz up to 4.8 GHz/ with NPU 47 TOPS) |
| RAM | 16GB Soldered LPDDR5X-8533; MoP Memory (not upgradable) |
| Storage | 512GB SSD M.2 2242 PCIe 4.0×4 NVMe Opal 2.0 |
| Graphics | Integrated Graphics: Intel Arc Graphics 140V (8-Xe Cores; up to 1.95 GHz; 64 TOPS) (*need 16GB minimum of dual-channel Memory and enable OEM will function as Intel Arc Graphics) |
| Touch Screen | None |
| Port | 1x USB-A 3.2 Gen 1 5Gbps; 1x USB-A 3.2 Gen 2 10Gbps; 1x USB-C (PD / DP); 1x USB-C (Thunderbolt 4) 40Gbps (PD 3.1 / DP 2.1); 1x HDMI; 1x Audio jack (3.5mm); 1x RJ-45 |
| Camera | FHD 1080p + IR Hybrid with Privacy Shutter |
| Battery | 48Wh; 65W USB-C (3-pin) |
| Keyboard | Backlit; Thai |
| Numpad | None |
| Wireless | Intel Wi-Fi 6E AX211; 802.11ax 2×2 + BT5.3 |
| OS | Windows 11 Pro |
| Dimension | 313 x 220.3 x 20.5 mm |
| Weight | Starting at 1.34 kg |
| Warranty | 3 Years Onsite |


รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์