เนื่องจากสินค้ามีการปรับราคาอยู่ตลอด กรุณาติดต่อ Tel. 02-550-7072 เพื่อขอราคา
Lenovo ThinkBook 14 G9 Ryzen 7 250 (21V0007UTH)
| Brand | Lenovo |
| Model | ThinkBook 14 G9 |
| Display | 14.0″ WUXGA (1920×1200) IPS 400nits Anti-glare; 45% NTSC; 60Hz |
| Processor | AMD Ryzen 7 250 (24MB Cache/ 8-Cores/16-Threads/ 3.3 GHz up to 5.1 GHz Turbo/ with NPU 16 TOPS) |
| RAM | 16GB (1x 16GB) SODIMM DDR5-5600MT/s; Up to 64GB (2x 32GB) |
| Storage | 512GB SSD M.2 2242 PCIe 4.0 NVMe |
| Graphics | Integrated Graphics: AMD Radeon 780M (12-Cores; 2700 MHz) |
| Touch Screen | None |
| Port | 1x USB-A 5Gbps; 1x USB-A 5Gbps; 2x USB-C 40Gbps (PD / DP 1.4a); 1x HDMI 2.1; 1x Combo jack (3.5mm); 1x RJ-45; 1x SD card reader |
| Camera | 5.0MP with Privacy Shutter |
| Battery | 48Wh; 65W USB-C (3-pin) |
| Keyboard | Non-backlit; Thai |
| Numpad | None |
| Wireless | Wi-Fi 6 802.11ax 2×2 + BT5.2 |
| OS | Windows 11 Home |
| Dimension | 313.5 x 224 x 17.5 mm |
| Weight | Starting at 1.36 kg |
| Warranty | 1 Year Onsite |


รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์