เนื่องจากสินค้ามีการปรับราคาอยู่ตลอด กรุณาติดต่อ Tel. 02-550-7072 เพื่อขอราคา
Lenovo V15 G6 Ryzen 7 170 (83V4000QTA)
| Brand | Lenovo |
| Model | V15 G6 |
| Display | 15.6″ FHD (1920×1080) IPS 300nits Anti-glare 45% NTSC |
| Processor | AMD Ryzen 7 170 (20 MB Cache/8-Cores/16-Threads/3.2 GHz up to 4.75 GHz Turbo) |
| RAM | 16GB (1x 16GB) SODIMM DDR5-4800; Up to 32GB (2x 16GB) |
| Storage | 512GB SSD M.2 2242 PCIe+O42 4.0×4 NVMe |
| Graphics | Integrated Graphics: AMD Radeon 680M (12-Cores; 2200 MHz) |
| Touch Screen | None |
| Port | 2x USB-A 5Gbps; 1x USB-C 10Gbps (PD / DP 1.2); 1x HDMI 1.4b; 1x Combo jack; 1x RJ-45; 1x Round tip power connector |
| Camera | HD 720p with Privacy Shutter |
| Battery | 47Wh; 65W USB-C (3-pin) |
| Keyboard | Non-backlit; Thai |
| Numpad | Yes |
| Wireless | Wi-Fi 6 802.11ax 2×2 + BT5.2 |
| OS | DOS |
| Dimension | 359.2 x 235.8 x 19.9 mm |
| Weight | Starting at 1.60 kg |
| Warranty | 1Y Premium Care with Onsite upgrade from 1Y Courier/Carry-in |


รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์