Acer TravelMate P2 TMP214-55-G2-76EK
(NX.B61ST.00D)
| Brand | Acer |
| Model | TravelMate P2 TMP214-55-G2-76EK |
| Display | 14.0″ WUXGA 1920 x 1200 IPS Acer ComfyView LED-backlit TFT LCD 16:10 aspect ratio |
| Processor | Intel Core i7-1355U (12 MB Cache/ 10-Cores(2P-8E)/12-Threads/ up to 5 GHz Turbo) |
| RAM | 16GB DDR5 SODIMM |
| Storage | 512GB NVMe M.2 SSD |
| Graphics | Integrated Graphics: Intel UHD Graphics (*dual-channel Memory will function as Intel Iris Graphics) |
| Touch Screen | None |
| Port | 2x USB-C Thunderbolt 4 (PD / DP); 2x USB-A 3.2 Gen 1 (1 charging); 1x HDMI; 1x Combo jack; 1x RJ-45; 1x DC-in jack for AC adapter |
| Camera | HD camera with 1280 x 720 resolution |
| Battery | 53 Wh 3-cell Li-ion battery; USB Type-C 65 W AC adapter |
| Numpad | None |
| Wireless | Intel Wi-Fi 6E 2×2 + Bluetooth 5.3 |
| OS | Windows 11 Pro |
| Dimension | 32.8 x 23.6 x 1.9cm |
| Weight | 1.6 kg |
| Warranty | 3 Years Onsite |

Syndome UPS STAR-1000VA/600W ( STAR-1000 )
Workstation Dell Precision 5860 Tower / Win11Pro ( SNST586002 )
Mini PC Asus RNUC13ANHI30000 (90AB3ANH-MR4100)
Dell PowerEdge R450 Xeon 4314/16-cores/16GB/480GB SSD(x2) ( SNSR45017 )
Cisco Meraki MS210-24P 1G L2 Cld-Mngd 24x GigE 370W PoE Switch ( MS210-24P-HW )
MINI PC ASUS INTEL NUC 11ATKC4 (90AB1ATK-MB3110)
PC Intel NUC_i7-12700H RNUC12SNKI72001
Dell PowerEdge R450 Xeon 4310/12-cores/32GB/960GB SSD(x3) ( SNSR45012 )
Dell PowerEdge R450 Xeon 4309/8-cores/32GB/480GB SSD(x3) ( SNSR45013 )
Dell PowerEdge R650xs Xeon 4310T/10-cores/16GB/1.2TB(x2) ( SNSR65015 )

รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์