NAS Synology RS1221RP+
| Model | [RS1221RP+] Synology 8-bay RackStation (up to 12-bay), AMD RyzenTM V1500B Quad Core 2.2 GHz, 4GB RAM (up to 32GB), 10GbE NIC support (optional), Redundant power |
| CPU | AMD RyzenTM V1500B quad-core 2.2 GHz |
| Memory | 4 GB DDR4 ECC SODIMM (expandable up to 32 GB) |
| Storage Drive | 8 x 3.5″ or 2.5″ SATA HDD/SSD (drives not included) |
| Storage management | Maximum single volume size: 108 TB, Maximum system snapshots: 65,536, Maximum internal volumes: 64 |
| External Ports | 2 x USB 3.2 Gen 1 ports, 1 x Expansion port (eSATA) |
| LAN Ports | 4 x 1GbE RJ-45 |
| RAID Support | Synology Hybrid RAID (SHR), Basic, JBOD, RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 6, RAID 10 |
| IP Camera Support | Maximum IP cameras: 40, for a total of 1,200 FPS at 720p (H.264) |
| File sharing capabilities | Maximum local user accounts: 2,048, Maximum local groups: 256, Maximum shared folders: 512, Maximum concurrent SMB/NFS/AFP/FTP connections: 1,000 |
| Size | 88 x 482 x 407.5 mm (with server handles) |
| Weight | 8.4 kg |
| System Fans | 2 x (80 x 80 x 25 mm) |
| Power | 2x AC Power 100 V to 240 V AC ,50/60 Hz, 61.94 W (Access), 29.98 W (HDD Hibernation) |
ราคาสินค้าและจำนวนสินค้าอาจเกิดการเปลี่ยนแปลง กรุณาเช็คสินค้าก่อนสั่งซื้อทุกครั้ง
ติดต่อ Tel. 02-5507270

MINI PC ASUS INTEL NUC 11ATKC4 (90AB1ATK-MB3110)
Dell PowerEdge R450 Xeon 4309/8-cores/32GB/480GB SSD(x3) ( SNSR45013 )
Dell OptiPlex Micro 7020 (SNS7020MC054)
Cisco Meraki MS210 24 Ports Standard SET ( MS210-24-HW )
Workstation Dell Precision 5860 Tower / Win11Pro ( SNST586002 )
PC Intel NUC_i7-12700H RNUC12SNKI72001
Dell PowerEdge R450 Xeon 4310/12-cores/32GB/960GB SSD(x3) ( SNSR45012 )
Dell PowerEdge R450 Xeon 4314/16-cores/16GB/480GB SSD(x2) ( SNSR45017 )
Dell PowerEdge R450 Xeon 4314(x2)/32-cores/64GB/480GB SSD(x4) ( SNSR45014 )

รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์